تاریخچه پارس دارو

شركت بایر فارما ایران در سال 1339 توسط شركت بایر آ.گ (BAYER A.G) آلمان، به عنوان نخستین شعبه یك شركت چند ملیتی دارویی در ایران تأسیس و در سال 1341 به بهره‌برداری رسید.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357، اداره شركت‌های دارویی چند ملیتی از جمله بایر فارما ایران در تیر 1359 به مدیران منتخب دولت واگذار گشته و شركت تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران، تحت نام پارس دارو - سهامی خاص قرار گرفت.
در سال 1363 طی موافقتی كه بین سازمان صنایع ملی ایران و شركت بایر آ.گ آلمان صورت پذیرفت، مالكیت 25/76 درصدی شركت بایر به سازمان صنایع ملی ایران انتقال یافت. از این زمان ما با یك دیدگاه بلندمدت، برنامه‌های بهسازی و گسترش ظرفیت و شرایط تولید را طرح‌ریزی نمودیم.
سرمایه‌گذاری 64 درصدی در ساخت كارخانه داروسازی فارابی در اصفهان و بهره‌برداری از آن در سال 1373، موفقیت شایان توجهی برای حفظ و ارتقاء وضعیت مالی ما بوده است. ما توانستیم در سال 1374 با تغییر وضعیت از سهامی خاص به سهامی عام، وارد بورس اوراق بهــــادار تهران شویم.
سپس ما توانستیم سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) را براساس استانداردهای  ISO 9001، ISO 14001 و OHSAS 18001 در شرکت مستقر نماییم.
ما با استفاده از تحقیقات علمی و فن‌آوریهای مناسب تولید دارو و با در نظر گرفتن عوامل کلیدی کیفیت، ایمنی و بهداشت، محیط زیست، CGMP، GLP و بهره‌وری، محصولات تولیدی خود را با بهترین تأثیر درمانی به موقع در دسترس سلامت و بهداشت جامعه قرار می‌دهیم و کیفیت را در هر فعالیتی که انجام می‌دهیم، سرلوحه کارمان قرار می‌دهیم. برای این منظور، مواد اولیه دارویی را از تولیدکنندگان بین‌المللی معتبر تهیه نموده و همه فعالیتهای تولیدی از مرحله گرانولاسیون تا بسته‌بندی و شرینک را بر اساس استانداردهای FDA و WHO و براساس BP و USP و EP مدیریت می‌نماییم.
ما می‌دانیم مشتریان و مصرف‌کنندگان محصولات دارویی به دو عامل بیشترین توجه را دارند، "دسترسی سریع و تأثیر درمانی" و می‌دانیم که مصرف‌کنندگان فرآورده‌های دارویی نمی‌توانند منتظر ما بمانند، آنها نیازمندند و ما متعهد و این نگرانی همیشگی ماست. از این رو ما با داشتن تجارب و سوابق طولانی در صنعت دارویی ایران، تلاش نموده‌ایم با رعایت استانداردهای جهانی، حضور خود را در تأمین نیازهای دارویی بیماران در ایران، خاورمیانه و آسیای میانه به موفق‌ترین شکل، گسترش دهیم.
امروزه پارس دارو با تولید بیش از 60 محصول دارویی مختلف به خصوص آنتی بیوتیک، آنتی باکتری، آنتی ویروس، ضد قارچ، ضد افسردگی با نامهای ژنریک و برند در دوزهای مختلف، توانسته‌ به عنوان معتبرترین شرکت دارویی ایران در زمینه تحقیق، تولید و عرضه محصولات دارویی، جایگاه مناسبی بین شركت‌های داروسازی كشور بدست آورد و به عنوان واحد داروسازی پیشرو در زمینه‌های رشد، توسعه، تحول و نوآوری شناخته شود.